Geberit i środowisko naturalne

Zrównoważony rozwój do kwadratu

Firma Geberit kreuje jakość życia w sposób zrównoważony. Dzięki innowacyjnemu sposobowi zarządzania wodą, kompleksowej wiedzy specjalistycznej i konsekwentnemu nastawieniu na zrównoważony rozwój – we wszystkich produktach, obszarach i procesach. To rozumiemy pod pojęciem „zrównoważony rozwój do kwadratu”. Zasoby wody na całym świecie kurczą się. Mając na uwadze dobro przyszłych pokoleń, należy rozważnie i wydajnie gospodarować kluczowymi zasobami wody.

Firma Geberit od dawna bierze na siebie odpowiedzialność i kreuje jakość życia w sposób zrównoważony. Wcielamy to zobowiązanie w życie np. poprzez rozważną politykę środowiskową, tworzenie trwałych produktów, które oszczędnie zużywają wodę przez cały okres eksploatacji, oraz zaangażowanie społeczne.

Nasze konsekwentne nastawienie na zrównoważony rozwój opłaca się – środowisku naturalnemu i społeczeństwu, naszym klientom i partnerom, a także pracownikom i akcjonariuszom.

Toaleta myjąca Geberit AquaClean: Wysokiej jakości zrównoważony produkt

Bilans ekologiczny toalety myjącej Geberit AquaClean

Natryskowe urządzenia WC z funkcją higieny intymnej marki Geberit wyróżniają się na korzyść pod względem bilansu ekologicznego, i można porównać je ze zwykłymi toaletami, w których używa się papieru toaletowego. W przypadku toalety myjącej dodatkowe zużycie wody jest nieistotne w porównaniu ze zużyciem papieru toaletowego.

Zasadnicze znaczenie ma natomiast produkcja papieru toaletowego i zużycie energii w celu podgrzania wody. Dzięki dostosowanym do indywidualnych potrzeb ustawieniom produktów Geberit AquaClean można osiągnąć dalszą oszczędność energii i dodatkowo ograniczyć wpływ na środowisko naturalne. W trybie gotowości (oszczędzania energii) ostateczne zużycie wynosi w przypadku wszystkich modeli AquaClean najwyżej 0,5 W. Wszystkie modele AquaClean z trybem oszczędzania energii spełniają europejskie wymogi dotyczące ekoprojektu (dyrektywy ErP).

Dobrze wiedzieć