Technologia toalet myjących Geberit

Badania i rozwój w zakresie toalet myjących

Produkcja toalety myjącej Geberit AquaClean

W swojej siedzibie głównej w Rapperswil-Jona w Szwajcarii firma Geberit zainwestowała w ciągu 40 lat w ogrom specjalistycznej wiedzy i pracy nad projektowaniem w technologię toalety myjącej, i nadal na bieżąco doskonali swoje produkty. W ciągu tych czterech dekad udało się stworzyć mnóstwo opatentowanych technologii, a ich poszukiwaniom nie widać końca. Celem jest optymalizacja produktów i dostosowanie ich do aktualnych potrzeb.

„Tworząc nasze toalety myjące, nie idziemy na żadne kompromisy pod względem komfortu i dobrego samopoczucia. Stonowane, estetyczne wzornictwo opiera się na przełomowej koncepcji produktu i oferuje rewolucyjne, innowacyjne technologie. Funkcjonalność, czystość i zrównoważony rozwój wyznaczają standardy.”
Armin Gierer, kierownik linii produkcyjnej Geberit AquaClean

Produkcja toalety myjącej

Technika przepływu wody, akustyka i ergonomia dla zapewnienia maksimum komfortu

Technika przepływu wody w produkcji toalet myjących Geberit
 • Wydajne i jednocześnie ciche spłukiwanie zapewnia innowacyjna technika spłukiwania TurboFlush, wykorzystująca zaprojektowaną przez firmę Geberit asymetryczną wewnętrzną geometrię miski ustępowej.
 • Dzięki przemyślanej akustyce usuwanie zapachów i spłukiwanie są bardzo ciche.
 • Nasze deski sedesowe o ergonomicznym kształcie, wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, stworzono na podstawie kompleksowych badań i testów.

Doskonałe zestrojenie wzornictwa i technologii

Model Geberit AquaClean Sela w czarnej łazience
 • Smukłe, charakteryzujące się elegancką prostotą wzornictwo naszych toalet myjących było możliwe dzięki miniaturyzacji technologii.
 • Wszystkie przyłącza prądu i wody są niewidoczne po zintegrowaniu ich w obudowie toalety.
 • Łatwość montażu i konserwacji są możliwe dzięki modułowej konstrukcji i dostępności podzespołów.

Ludzie stojący za innowacjami

Ułatwione czyszczenie

Łatwe czyszczenie toalety myjącej Mera

 • Odporna na zarysowania, specjalna glazura Geberit KeraTect® z uszlachetnionym szkliwem dba o higieniczną czystość. Posiadając prawie bezporową, idealnie gładką powierzchnię zapewnia ochronę przed bakteriami i zarazkami.
 • Czyszczenie ramienia natryskowego i dysz natryskowych w toaletach myjących AquaClean odbywa się automatycznie. Toalety są zawsze czyste, gdyż przed każdym użyciem oraz po nim są przepłukiwane świeżą wodą. Za pomocą modułu myjącego dysza natryskowa w pozycji spoczynkowej oraz całe ramię natryskowe podczas wysuwania i wsuwania są dodatkowo myte wodą doprowadzaną z zewnątrz. W ten sposób wyraźnie maleje zapotrzebowanie na czyszczenie ręczne.
 • Specjalnie opracowany program odkamieniania obejmuje wszystkie podzespoły z przepływem wody.

Bezpieczeństwo wody pitnej

Woda wodociągowa

 • Toalety myjące Geberit AquaClean spełniają wymogi wszystkich mających zastosowanie przepisów europejskich, w tym normy dotyczącej wody pitnej EN 1717.
 • Firma Geberit spełnia wymogi tej normy dzięki zintegrowanemu przyłączu wody zabezpieczonemu przed przepływem powrotnym, i w ten sposób gwarantuje, że toalety myjące w żadnych okolicznościach nie mogą stać się przyczyną zanieczyszczenia wody pitnej.

Doskonale pasujące do elementów montażowych Geberit

Toaleta myjąca Geberit AquaClean Sela z modułem Geberit Monolith w niebieskiej łazience

 • Wraz z naszymi toaletami myjącymi można bez większego wysiłku zamontować w łazience rozwiązanie cechujące się najwyższym poziomem komfortu. Zarówno podczas modernizacji, jak i zabudowy nowych łazienek można łączyć toalety myjące ze wszystkimi systemami montażowymi i płuczącymi Geberit oraz łatwo i szybko instalować.
 • Pod kątem montażu firma Geberit dopasowała do siebie wszystkie elementy toalety w taki sposób, że wszystkie przyłącza wody i prądu dokładnie do siebie pasują i są ze względów estetycznych zakryte.

Najwyższe noty za zrównoważony rozwój

Woda w misce modelu Mera
 • Pod względem bilansu ekologicznego nasze toalety myjące z funkcją higieny intymnej wyróżniają się na korzyść. Mimo to technologia inteligentnego sterowania eliminuje ograniczenia komfortu.
 • Zużycie energii w przypadku modeli AquaClean wynosi w trybie gotowości (oszczędzania energii) zaledwie 0,5 W.
 • W porównaniu ze zużyciem papieru dodatkowe zużycie wody w toalecie myjącej ma niewielkie znaczenie.