40 lat doświadczenia

Geberit i toalety myjące

Firma Geberit zauważając wzrost zapotrzebowanie na higienę i czystość już w 1978 roku wprowadziła na rynek pierwszą toaletę marki Geberit z funkcją natrysku. Podczas gdy
w Europie nadal reagowano z rezerwą na nowość, jaką były toalety myjące, w Japonii można je było spotkać już w co drugim domu.

W ciągu czterech ostatnich dekad firma Geberit konsekwentnie rozwijała i doskonaliła technologię toalet myjących. Cel był niezmienny: oferować klientom komfort, technologię, wzornictwo i jakość na najwyższym poziomie. Wraz z linią Geberit AquaClean nowy standard higieny zagościł teraz także w europejskich łazienkach. A wraz z nim całkiem nowe doznanie świeżości i czystości.

Ilustrowana historia toalet myjących

Sygnał do startu: 1978

Szkic pierwszej toalety myjącej marki Geberit, Geberit-o-Mat

Gdy firma Geberit w 1978 roku wprowadziła na rynek deskę Geberella oraz urządzenie WC z funkcją higieny intymnej Geberit-O-Mat, czyli pierwszą toaletę Geberit ze zintegrowaną funkcją natrysku – wyglądającą jak połączenie WC i bidetu – temat pielęgnacji okolic intymnych zrobił istną furorę na całym świecie.

Japończycy, znani z tego, że kładą nacisk na czystość i pielęgnację ciała, szybko stworzyli w swoim kraju masowy rynek zbytu dla produktu będącego wówczas nowością. Już kilka lat później innowacyjne toalety były zainstalowane w co drugim japońskim gospodarstwie domowym. W Europie musiało jednak minąć trochę czasu, zanim inteligentne toalety myjące zagościły w łazienkach.

Firma Geberit na bieżąco rozwijała koncepcję natrysku i pod szyldem Balena wprowadziła na rynek szwajcarski pierwszą wiszącą zintegrowaną toaletę myjącą, którą dzięki nowoczesnej instalacji naściennej i spłuczce podtynkowej można było połączyć z całkiem nowym wzornictwem.

AquaClean: 2009

Rzeka Mera, od której pochodzi nazwa modelu toalety myjącej Geberit AquaClean Mera

W 2009 roku wylansowana została całkowicie zmodyfikowana linia produktów pod nazwą Geberit AquaClean. Od 2013 roku linia jest ciągle uzupełniana o modele zorientowane na formę i wzornictwo. Początek stanowił model AquaClean Sela, który spełniał wymóg czystej formy w aranżacji łazienki oraz uczucia świeżości, które gwarantuje cała linia Geberit AquaClean, i nie wyglądał przy tym jak typowa toaleta myjąca.

Także nazwy produktów odzwierciedlają wrażenie świeżości: „Sela” to nazwa rzeki źródłowej Innu, która bierze swój początek w dolinie Engadin. Również kolejne toalety myjące z rodziny produktów AquaClean wzięły swoje nazwy od górskich potoków Szwajcarii: Mera i Tuma. Mera ma swoje źródło w Oberengadin i stanowi perfekcyjną nazwę dla tego arcydzieła aranżacji oraz rewolucyjnej technologii zapewniającej komfort.

Wraz z AquaClean Tuma Geberit wylansował w 2017 roku kompaktowe urządzenie dla każdego domu, które potrafi wszystko. Dzięki tej toalecie myjącej, dostępnej zarówno jako urządzenie WC z funkcją higieny intymnej, jak i deska sedesowa, można zamienić nawet małe łazienki w oazy dobrego samopoczucia.

Skompletowanie palety produktów:

Asortyment produktów Geberit AquaClean Mera, Sela, Tuma

W 2019 roku rodzina produktów AquaClean została uzupełniona o zaprojektowany przez Christopha Behlinga model AquaClean Sela. Ta elegancka i estetyczna toaleta myjąca pasuje do niemal każdej aranżacji łazienki. Ta toaleta myjąca o wysokiej jakości została wyposażona w kolejne zoptymalizowane funkcje i gwarantuje teraz jeszcze lepsze samopoczucie.

Wraz z modelami Mera, Sela i Tuma firma Geberit dysponuje produktami pasującymi do każdego zapotrzebowania: od elastycznych w zastosowaniu desek sedesowych po eleganckie urządzenia WC z funkcją higieny intymnej.

Pobierz broszurę  (5.9 MB)